UNIBANK

Echipa susţinută de UNIBANK a devenit câştigătoarea TVC-lui

Data:
22 Aprilie, 2013 - 14:35

Pe data de 19 aprilie curent, în aula ASEM a avut loc a şasea ediţie a concursului studenţesc “Bancherul modern intelect inovator şi spirit jovial”.

Competiţia s-a dat între două echipe: LION BANK (Căpitanul echipei Radu Bejenaru), reprezentând şi fiind sponsorizată de către UNIBANK şi BAN BANK (Căpitanul echipei Alexandru Plămădeală), reprezentând şi fiind sponsorizată de către Energbank.

În componenţa juriului au fost reprezentanţi ai BNM – Galina Balanov, Matei Dogotaru; ASEM – Victoria Cociug, de asemenea oameni de cultură – Vitalie Drucec şi Interpreta - Anişoara Piucă.
Preşedintele juriului – Emma Tăbârţă, vice-guvernatorul BNM.

În cadrul concursului echipele au dat dovadă de un grad înalt de pregătire actoricească şi muzicală, precum şi de cunoştinţe bune în domeniul bancar.

În rezultatul luptei intense câştigător al TVC-lui a devenit echipa LION BANK, cea care a reprezentat UNIBANK.

Preşedintele UNIBANK, Dumitru Ţugulschi, a felicitat toţi participanţii concursului cu prezentarea reuşită şi le-a urat succese la studii şi în cariera lor viitoare.